Popularność kasyn w drugim kwartale 2022 roku

Przemek Wysocki Pic


Rynek światowego hazardu jest wart obecnie 60 miliardów dolarów, a prognozy mówią jednoznacznie, że w 2027 roku jego wartość wzrośnie podwójnie, aż do 127 miliardów dolarów. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się głównej przyczynie tych wzrostów i sprawdzimy, jak wyglądają te liczby w Polsce.

 

Główna przyczyna wzrostów

Najważniejszym aspektem, który napędza cały rynek, jest powszechny dostęp do Internetu. To dzięki niemu miliony internautów mogą odwiedzać kasyna, grać na automatach czy stawiać zakłady, a to wszystko z zacisza domu, tylko przy użyciu telefonu. W Polsce powszechny dostęp do Internetu zgłasza 90,4% gospodarstw domowych, a liczba ta z roku na rok jest coraz większa.

Producenci oprogramowania, jak i same kasyna internetowe wykorzystują to i stawiają duży nacisk na promocję, aby przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników. Atrakcyjne bonusy powitalne, wysoka jakość obsługi klienta, wiele możliwości wpłacania depozytów czy inwestycja w nowoczesne technologie, jak kasyna kryptowalutowe to ich główne strategie marketingowe.

Obecnie wiele firm próbuje przekształcić mający złą sławę hazard w dobrą zabawę na automatach online. Doskonała grafika, efekty specjalne, nawiązania do popularnych seriali, filmów czy postaci przenoszą nas w całkowicie inny wymiar hazardu.

 

Gambling na żywo zastąpi tradycyjne kasyna?

Eksperci twierdzą, że jest to bardzo możliwe, zwłaszcza dzięki rozwojowi live kasyn. Zmieniają one postrzeganie internetowej gry na automatach polegającej na klikaniu przycisku. Live kasyna działają dokładnie tak jak ich stacjonarne odpowiedniki. Podczas rozgrywki towarzyszy nam prawdziwy krupier, a my możemy komunikować się za pomocą mikrofonu i kamery z innymi.

Szacuje się, że przez następne 15 lat udział kasyn stacjonarnych będzie obejmował zaledwie 30% rynku hazardowego.

 

Najchętniej korzystamy z kasyn za pośrednictwem telefonów komórkowych

Jeszcze w 2020 roku szacowało się, że około 45% wszystkich odwiedzin w kasynach online odbywa się przy użyciu telefonu, dziś te liczby już znacznie wzrosły i możemy śmiało powiedzieć, że najczęściej odwiedzamy kasyna właśnie za pośrednictwem smartfonów.

Wpływ mają na to głównie aplikacje mobilne, które są standardem w większości lepszych kasyn. Dostosowane do wszystkich urządzeń mobilnych, wyposażone w intuicyjny interfejs aplikacje sprawiają, że gra w kasynie jest najwygodniejsza właśnie za ich pośrednictwem, a dodatkowo możliwa w każdym momencie dnia i nocy, bo przecież większość z nas ma całodobowy dostęp do swojego telefonu z Internetem.

 

Podsumowanie

Jesteśmy aktualnie w okresie, w którym rynek hazardowy zmienia się na naszych oczach i to w zawrotnym tempie, być może za niedługo będziemy świadkami nowej ery, hazardu wyłącznie internetowego.

 

 

 

Przemek Wysocki Pic

Author: Ralph Parker